CİLT BAKIM REHBERİ

Herbaderm ürünlerini bir arada nasıl kullanılabileceğinize dair öneriler sunmak için aşağıdaki örnek kombinasyonları sizler için hazırladık.

Kural olarak serumlar, temizlikten sonra cildinize temas eden ilk ürünler olmalıdır, peşinden her zaman nemlendirici krem sürülmeli ve son olarak güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Önce su bazlı serumlar ardından susuz formüller ve en son emülsiyonlar ya da yağ bazlı ürünler kullanılmalıdır. Herbaderm ürünlerinin formlarını (su bazlı-emulsiyon-yağ bazlı…gibi) bu rehberin en sonunda görebilirsiniz.

Cildinizin her bir bileşeni maksimum miktarda emmesini sağlamak için “Salisilik asit” ve “Glikolik asit” içeren kombinasyonlar hariç tek seferde 3’ten fazla ürünün aynı anda kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

En son kullanacağınız serumu, nemlendiricinizin içine ekleyerek de uygulayabilirsiniz. Ama, Leke Karşıtı Lumiskin, Salisilik Asit, Glikolik Asit ve Oleanolik Asit Super serumlar yüze direkt olarak uygulanmalıdır.

Super Serumlar yüksek konsantrasyonlu aktifler içerir. Bu nedenle direkt olarak hassas göz çevresine uygulanmaz. C vitamini, Hyaluronik Asit ve Bio Bariyer super serumlar alternatif bir uygulama sekli olarak, göz kreminin içine çok küçük bir damla ilave edilip uygulanabilir.