YENİLİKÇİ, GÜVENLİ VE ETKİLİ ÜRÜNLER GELİŞTİRİYORUZ

Bundan tam 37 yıl önce, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesindeki eğitimimi tamamladıktan hemen sonra çoğu meslektaşım gibi kendi eczanemi açtım. Eczanemin 12 m2‘lik laboratuvarında bitkisel içeriklerle hazırladığım krem, merhem ve serumlarla başlayan küçük çaplı bireysel çabalarım ve çalışmalarım, 2005 yılında kurduğum Alpaya Dermaceuticals’ın temeli oldu; ve 2020 yılı rakamlarına göre kozmetik ihracatında 17.sırada yer alan, 60 ülkeye ihracat yapan başarılı bir Ar-Ge ve üretim şirketine dönüştü.

Geçen yıllar içerisinde kozmetik sektöründe farklılaşmayı ve yenilikçi olabilmeyi başardık; pazardaki birçok ürünün öncüsü olduk. En yaygın cilt problemlerinden biri olan lekelere karşı geliştirdiğimiz Niacinamide, C Vitamini ve Meyan Kökü içeren Herbaderm Renk Açıcı Leke kremini pazara sunduğumuzda, kozmetik mağazalarının raflarında yerli ya da yabancı leke karşıtı bir cilt bakım ürünü bulunmuyordu. Bugün adını çok sık duyduğunuz ama o yıllarda bilinmeyen Niacinamide (B3 Vitamini) ile geliştirdiğimiz Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi o kadar başarılı oldu ki, bugün bile karşılaştığımız en sık soru, ürünün içindeki Niacinamide oranıdır.

Etkinliği kanıtlanmış içerikleri en yüksek konsantrasyonlarda kullanarak formüle ettiğimiz, parfüm ve koruyucu içermeyen, minimalist super serum serimizi 2019 yılında pazara sunduk. Super Serumlar da çok beğenildi;  iç pazarda kendi segmentinde hem en çok satılan ürün oldu, hem de ihracatımıza büyük bir ivme kazandırdı.

Ürün kalitesini doğrudan etkileyen stabilite testleri, mikrobiyolojik, mikroskopik ve spektrofotometrik incelemeleri, SPF tayin testleri, renk değişimleri, TEWL (nem kaybı) ve cilt ph'ı gibi analizleri yaptığımız Ar-Ge Merkezimizde;

• Bilimsel verileri tarıyor, literatürü takip ediyor, doğanın kimyasını okuyoruz.
• Ürünlerimizde farklılıklar yaratıp kalıcı üstünlükler sağlamak için; kullandığımız içerikleri detaylı araştırıyor, nihai onayı vermeden önce yüzlerce kez yeniden ve yeniden test edip, sayısız laboratuvar çalışması yapıyoruz.
• Doğal içeriklerin bir arada kullanıldığında gösterdikleri sinerjik etkinin bilincindeyiz ve bu sinerjiyi formüllerimize aktarıyoruz.
• Geliştirdiğimiz formüllerin hem güvenlik hem etkinlik testlerini yapıyoruz.

Sizlere etkili, doğal, güvenli, saf ve temiz ürünler sunmak, Arge’den başlayarak tüm kadrolarımızın benimsediği ortak değerimizdir.

Saygılarımla 

Ecz. Kenan Alpay